O autorze
Milo Kurtis - multiinstrumentalista, grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata. Grek z pochodzenia, syn uchodźców politycznych z Grecji. W 1972 roku wspólnie z gitarzystą Wojtkiem Waglewskim założył zespół Ya-Sou. Od 1975 roku po odejściu Marka Jackowskiego rozpoczął występy w grupie Osjan. W 1975 roku razem z Markiem Jackowskim założył Maanam. Równolegle przez półtora roku grał z Osjanem i z Maanamem.

Jedno miasto, jeden klub!

Zostaliśmy jednym z niewielu krajów UE, w których tylko jeden klub reprezentuje stolicę w najwyższej klasie rozgrywek ligowych.

Została nim Legia Warszawa, sponsorowana przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz i koncern ITI.

Polonia została zdegradowana po oszustwach biznesmenów - właścicieli. Żeby zostać w Extraklasie trzeba było spłacić ok. 4 mln długu (stadion Legii kosztował mieszkańców, w tym kibiców Polonii, ponad 400 mln), wystosowałem publiczny apel do HGW o wyłożenie na Polonię (najstarszy klub warszawski) 1/100 tego, co wyłożyła na Legię.


Kiedy Pani Prezydent otwierała stadion Legii stwierdziła, że jest wierną kibicką Legii – wydaje mi się, że nie jest to powód do faworyzowania tylko jednej drużyny w mieście.

Bywam na meczach Polonii od 1959, czyli również na meczach III ligi, to mój klub i jestem mu wierny. Dyskryminowany za komuny, niszczony w najnowszych czasach. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego. Pomóżcie!

Jedno miasto – jeden klub, skąd my to znamy?

Milo Kurtis
Trwa ładowanie komentarzy...